پرده آماده کتان

پرده آماده کتان

پرده آماده کتان

تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۲

پرده آماده کتان، یکی از انواع پرده‌های پارچه ای است که برای حفاظت از حریم خصوصی خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از جدیدترین نمونه‌های پرده در بازار است که کیفیت خیلی خوبی دارد. این محصول به دکوراسیون داخلی خانه‌تان جذابیت می‌بخشد.

به دلیل اینکه بافت کتان فشرده است، از نظر زیبایی در سطح بالایی قرار دارد. همچنین ضخامت بالای این پرده باعث شده تا بتواند نور را در طیف مناسبی وارد فضا کند. الیاف کتان از ساقه‌ی گیاهی به همین نام(به انگلیسی فلکس) استخراج می‌شوند. کاربرد پرده کتان در تمامی اتاق‌ها از جمله اتاق پذیرایی و اتاق خواب به چشم می‌آید.

مزایای استفاده از پرده‌ آماده کتان

پرده‌های کتان به‌راحتی در ماشین لباسشویی قابل شستشو هستند بدون اینکه نگرانی بابت تغییر رنگ، پوسیدگی وجود داشته باشد. بنابراین می‌توانید چندین سال از آن استفاده کنید.

پرده‌های کتان به‌راحتی در ماشین لباسشویی شسته می‌شود. بهتر است هرهفته پرده را با جاروبرقی تمیز کنید تا گرد وغبار روی آن ‌نشیند و پرده لک ‌نشود.

ضخامت این پرده، دید به داخل خانه را از بین می‌برد اما خانه را تاریک نمی‌کند و می‌توانید از نورطبیعی خورشید لذت ببرید.

در قیاس سایر پرده‌ها، قیمت آن به قدری نیست که نگرانی بابت خرید آن داشته باشید.

در فصول گرم سال همانند تابستان گاهی شدت نور خورشید به قدری است که دلمان نمی‌خواهد ذره ای از آن را در خانه خود احساس کنیم. پرده کتان می‌تواند از شدت نورخورشید کم و محیطی دلنشین‌تر در فصل تابستان ایجاد کند.

یکی از مزایای پرده کتان جنس طبیعی و خاص آن است که در بافت آن هیچ نوع ماده شیمیایی به کار نرفته است بنابراین یک کاربرد پرده کتان در اتاق کودکان باشد.

رنگ کردن کتان کار آسانی است که موجب می‌شود بتوان پرده کتان را در بافت‌های متنوع و طرح‌دار مشاهده کرد.

پرده آماده کتان

معایب استفاده از پرده‌ کتان

اگرچه شستشوی پرده کتان کار آسانی است اما از سوی دیگر این مدل پرده به راحتی چروک می‌شود. یعنی باید بدانید پس از هربار شستشو لازم است آن را اتو بکشید تا چروک‌های آن از بین برود. اگر چروک شدن پرده برایتان یک دغدغه محسوب می‌شود بهتر است شستشوی آن را به خشکشویی بسپارید.

پیشتر به عدم رنگ پریدگی کتان حین شستشو اشاره کردیم. اما لازم است بدانید وقتی این پرده در معرض نور قرار بگیرد ممکن است رنگ آن بپرد.

بنابراین یکی از معایب پرده کتان همین مساله به شمار می‌رود چرا که در هر حال این پرده جلوی نور قرار می‌گیرد و اگر قرار باشد تغییر رنگ بدهد نمی‌تواند همیشه کیفیت اصلی خود را حفظ کند.

پرده کتان هنگام شستشو کمی آب می‌رود. هرچند این نکته در یک یا دوبار شستشوی اول رخ می‌دهد و لازم است دمای لازم جهت شستشوی پرده را بدانید تا با مشکل آب رفتگی آن مواجه نشوید. با اینحال، شاید لازم باشد دفعات اول، شستشوی پرده را به خشکشویی بسپارید تا نگرانی کوچک شدن سایز پرده حین شستشو نداشته باشید.

پرده‌های کتان جنس لطیفی دارند اما به اندازه انواع پرده مخمل ظاهری لوکس و متفاوت به خانه نمی‌بخشند. معمولا این مدل پرده برای یک دکوراسیون مجلل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد چرا که ایستایی و سنگینی آن طوری نیست که بتوان با سایر وسایل خانه‌های پرزرق و برق و لوکس آن را هماهنگ کرد.

پرده آماده کتان
admin
ارسال دیدگاه