پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب

تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۴۰۲

طراحی پرده اتاق خواب می‌توان گفت اتاق خواب یکی از مهم‌ترین و امن‌ترین بخش‌های هر خانه می‌باشد. پایان یک روز خسته کننده و طولانی در نهایت شما وارد اتاق خواب می‌شوید و باید آنجا استراحت کنید. پس بسیارمهم است که شما به اندازه دیگر فضاها به اتاق خواب‌ها اهمیت بدهید.

اتاق خواب شما نه صرفا محل خواب بلکه فضایی برای تمرکز، آرامش، تفکر، تصمیم گیری، مطالعه و تماشای فیلم است .

دکور کلی اتاق خواب بستگی به علاقه و سلیقه شما دارد. اینکه به طور کلی به چه نوع چیدمان و لوازمی علاقه‌مند هستید. فضایی با لوازم زیاد مد نظرتان است و یا به دکور مینیمال و خلوت علاقه‌مند هستید.

انتخاب پرده برای اتاق خواب

هنگام خرید پرده برای اتاق خواب باید به فاکتورهای مختلفی از جمله هارمونی طرح و رنگ آن، میزان عبور نور و در عین حال عایقکاری و حفظ حریم خصوصی توجه کنید. مهم‌ترین نقش پرده‌ها علاوه بر جلوه دادن به دکوراسیون خانه، تنظیم میزان ورود نور خورشید به فضای اتاق است.

تقریبا بیشتر افراد برای فضای اتاق خواب خود تمایل به داشتن فضای تاریک دارند. انتخاب اشتباه پرده می‌تواند شما را به دلیل تغییرات جزئی در دریافت نور از منابع خارجی از خواب بیدار کند و در نتیجه بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد.اما غیر از ساعات خواب و استراحت در باقی ساعات نیاز به نور و فضای روشن دارید. پس با این وجود به پرده‌ای نیاز دارید که هردو این شرایط را داشته باشد.

شما می‌توانید ازپرده‌ی ضخیم در کنار پرده‌ی حریر استفاده کنید. می‌توانید از پرده‌های آماده که دو پنل طرفین را جنس ضخیم و وسط را پنل‌های نازک و حریر انتخاب کنید. به این صورت در طول شبانه‌روز به راحتی می‌توانید عبور نور را کنترل کنید .هر زمان که خواستید هر دو حالت کم نور یا پرنور را داشته باشید.

با این حال، باید در انتخاب پارچه پرده و به اصول شستشو و نگه‌داری آن نیز دقت کنید.

انتخاب متریال مناسب پرده اتاق خواب

طراحان دکوراسیون خانه پیشنهاد می‌کنند از پارچه‌های سنگین برای پرده‌های اتاق خواب استفاده کنید زیرا فیلتر نور، عایق و حفظ حریم خصوصی را افزایش می‌دهند. برخی از پارچه‌های متداول پرده اتاق خواب که مورد توجه صاحبان خانه قرار می‌گیرد عبارتند از ابریشم، مخمل و پرده‌های آستردار.

پرده‌های ابریشمی

اگر می‌خواهید ظاهری مجلل یا رسمی در اتاق خواب خود ایجاد کنید، ابریشم انتخاب خوبی است. این پارچه عمقی غنی و ظاهری بسیار ظریف به اتاق شما می‌دهد.

با این حال، پرده‌های ابریشمی مستعد آسیب از طرف نور خورشید هستند. اگر می‌خواهید پرده‌های ابریشمی را انتخاب کنید، مطمئن شوید که پنجره‌های اتاق خواب شما در جهتی قرار نگیرند که نور خورشید را جذب کند.

یک راه جایگزین برای افزایش طول عمر پرده‌های ابریشمی، ترکیب با پرده غلتکی برای جلوگیری از نور خورشید است.

پرده اتاق خواب
پرده اتاق خواب

پرده‌های مخملی

مخمل پارچه‌ای بافته و پرزدار است. الیاف ضخیم و متراکم آن به طور موثرتری نسبت به ابریشم نور را مسدود می‌کند و عایق بهتری در برابر سرما و رطوبت است.

این پارچه همچنین به جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلاینده‌ها به اتاق کمک می‌کند و آن را به گزینه‌ای سالم تر برای افرادی که به چنین عناصر خارجی حساسیت دارند تبدیل می‌کند. یکی دیگر از مزایای پرده‌های مخملی ویژگی عایق صدا آنها است که باعث ایجاد فضایی آرام در اتاق خواب می‌شود.

اما یک عیب عمده این پارچه این است که اگرچه از ورود گرد و غبار و آلاینده‌ها به اتاق شما جلوگیری می‌کند، اما آنها را به خود جذب می‌کند. در نتیجه نیاز به تمیز کردن مکرر دارد.

پرده‌های آستردار

این نوع پرده به کنترل سطح نور خارجی و ایجاد فضای کم نور کمک می‌کند. آنها عمدتاً پرده‌های معمولی پنبه ای، پلی استر، کتان یا پشم هستند که با فوم اکریلیک یا آستر دیگری در طرف مقابل پوشانده شده‌اند.

پرده‌های آستردار در سه نوع استاندارد، خاموشی و حرارتی موجود هستند.

پرده‌های استاندارد معمولاً با روکش پنبه‌ای عرضه می‌شوند که از آسیب و تغییر رنگ ناشی از نور خورشید جلوگیری می‌کند. آنها به مسدود کردن مقدار قابل توجهی از نور از خارج و بهبود پرده کمک می‌کنند. همان‌طور که از نام آن پیداست، این پرده‌ها به طور کامل از ورود نور جلوگیری می‌کنند. آستر استفاده شده در این پارچه با مواد شیمیایی بی‌ضرری پوشیده شده است که منافذ ریز بافت را که نور از آن عبور می‌کند، پنهان می‌کند. آنها همچنین خواص حرارتی محدودی دارند.

پرده‌های خاموش همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا صداهای خارجی را به حداقل برسانید، و هنگامی که اتاق خواب شما در کنار یک خیابان شلوغ و پر سر و صدا قرار دارد، آن را به انتخاب خوبی تبدیل می‌کند.

پرده‌های آستر حرارتی دارای فوم اکریلیک یا یک لایه نازک از پوشش آلومینیومی در قسمت پشتی هستند که خاصیت عایق را به پارچه می‌بخشد. با جلوگیری از اتلاف گرما در زمستان و حفظ گرما در تابستان به کنترل دمای اتاق کمک می‌کند.

پرده اتاق خواب

اکنون که این راهنمای جامع برای انتخاب پرده‌های اتاق خواب مناسب را در اختیار دارید، امیدواریم بتوانید آگاهانه تصمیم خرید بگیرید. هنگام خرید پرده، حتماً با فروشندگان دکوپارسو مشورت کنید تا به شما در انتخاب مناسب آن کمک کنند.

admin
ارسال دیدگاه